Site icoon Oog op de toekomst

Red Queen: een onverwacht prinsessenverhaal

Dat Red Queen een hype is moge duidelijk zijn; meer dan de helft van mijn Goodreads vrienden hebben deze titel op hun planken staan. En na het lezen van oneindig veel positieve reviews moest ik er dan zelf ook aan geloven: ik kocht Red Queen en begon meteen met lezen. ondanks mijn hoge verwachtingen kan ik niet anders dan alle boekenbloggers gelijk geven. Wat een enorm tof boek! 

Mensen met rood of zilver bloed

In Red Queen is de wereld verdeeld in twee groepen: Reds (normale mensen zoals jij en ik) en Silvers (mensen met zilver bloed en speciale krachten). Het hoofdpersonage Mare blijkt echter een categorie op zich te zijn. Haar bloed is rood, maar ze heeft ook een heel speciale kracht. Met behulp van het koningshuis gaat Mare undercover als long lost princess en leert ze haar krachten en zichzelf steeds beter kennen.

In the fairy tales, the poor girl smiles when she becomes a princess. Right now, I don’t know if I’ll ever smile again.

Een spannend prinsessenverhaal

Ergens deed Red Queen me wel een beetje denken aan The Selection; het gewone meisje komt terecht in een kasteel en leert de etiquette van de elite. Maar waar ik The Selection vaak wat te zoetsappig vind – en voornamelijk spanning en avontuur miste – wist Red Queen me van begin tot eind op het puntje van mijn stoel te laten zitten.

Ik vond het verhaal zeel origineel en goed geschreven. Ondanks het feit dat we elementen uit andere YA dystopia en fantasy voorbij zien komen was ik iedere keer verrast door het onverwachte pad dat het plot insloeg. Juist deze combinatie van het bekende en het onbekende, het paranormale en het dystopische, wisten Red Queen voor mij tot een hit te maken.

This world is silver, but it is also gray. There is no black and white.

Toekomst of fantasie?

De world building van de wereld mist misschien wel wat duiding. Speelt Red Queen zich af in onze toekomst? Of is het gewoon helemaal een fantasiewereld? Nergens in het boek wordt dit echt duidelijk, maar persoonlijk vond ik dit geen groot probleem. Ik werd zo meegesleurd in het verhaal dat ik geen details of geschiedkundige kennis verlangde. Nee, ik wilde alleen maar dat dit boek nooit ophield!

Het boek eindigt met een zeer onverwachte plottwist én een spannende cliff hanger. Voor mij is Red Queen de ideale combinatie van science fiction en fantasy, met actie, avontuur en hier en daar een beetje romantiek. Ik kan niet wachten tot Glass Arrow, het vervolg op Red Queen, verschijnt!

Heb jij al toegegeven aan deze hype?

Lees je liever in het Nederlands? 
Bij Uitgeverij Cargo verscheen Rode Koningin, de Nederlandse
vertaling van het boek van Victoria Aveyard.
Mobiele versie afsluiten