Een dodelijke ziekte breekt uit in Antwerpen. Een gedeelte van de stad wordt in quarantaine geplaatst en dat heeft verregaande gevolgen. Cordon is een fantastische serie van Vlaamse bodem.
Een dodelijke ziekte
In Cordon breekt er een mysterieuze, maar dodelijke ziekte uit in Antwerpen. Het ministerie weet niet hoe snel ze moet ingrijpen en plaatst een gedeelte van de stad in quarantaine – het zogenoemde Cordon. Terwijl de mensen in het cordon er alles aan doen om te overleven, is de regering vooral gefocust op het binnenhouden van de mensen en dus de ziekte. Dit virus mag niet in de buitenwereld terechtkomen! Maar ondertussen worden de omstandigheden binnen het Cordon er alsmaar slechter op.
Realistisch en overtuigend
Ik vind Cordon een fantastische serie, omdat het zo ontzettend realistisch overkomt. Ik kan me heel goed voorstellen dat er zich een dodelijk virus verspreid onder de bevolking. Wat moet je als regering dan doen? Naast het feit dat er aandacht is voor de politieke spelletjes, krijgt vooral de menselijke kant van het verhaal aandacht in Cordon. We zien mensen hun vrienden en familie verliezen, we zien mensen zich tegen elkaar keren, we zien gevechten om voedsel en om macht – de wereld van het Cordon ziet er al snel uit als een oorlogsgebied.
De acteurs spelen hun rollen met verve en zijn zeer overtuigend. Lommers vind ik een fantastische slechterik. Verder ben ik fan van Tyl, Katja, Ineke, Bert, Gryspeerts en Jokke. Al wil ik alle kijkers aanraden om niet te veel gehecht te raken aan de personages, want er moeten helaas enorm veel vervroegd de serie verlaten. Dat is natuurlijk te verwachten met zo’n dodelijk virus..
Goed of slecht?
Cordon is een serie die je aan het denken zet. Wat zou jij doen in een dergelijke situatie? Binnen blijven en zorgen dat je zelf veilig bent? Of juist je best doen om anderen te helpen? Tegelijkertijd toont de serie aan dat niemand 100% goed of slecht is. Bovendien laat Cordon zien dat een crisissituatie enorm van invloed kan zijn op jou als persoon. Een zeer interessante thematiek om over na te denken.
Cordon is een serie van eigen bodem die veel meer aandacht verdient. Dit spannende verhaal over een dodelijk virus dat de inwoners van Antwerpen gijzelt wist me ook bij het herbekijken opnieuw te raken. Een mooi verhaal over hoe menselijkheid verloren kan gaan ten tijde van crisis. Maar ook over hoe er altijd mensen bereid zijn om te vechten voor anderen. Ik ben fan!